Polecamy

Ciekawe zapachy dla niej i dla niego – wybieramy dopasowane zestawy dla par

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Poszukujesz ciekawego zapachu dla niej i dla niego? Poznaj perfumy, których zapach utrzyma się na długo. Wybieramy dopasowane zestawy dla par!

Historia perfum

Kuszące aromaty na ciałach ludzkich doceniano już w starożytności. Esencjonalne zapachowo ekstrakty roślinne służyły początkowo głównie do celów leczniczych. Właściwościom zapachowym ziół, drzewa i kwiatów przypisywano magiczne znaczenie w pośrednictwie między bogami a ludźmi i wykorzystywano je w praktykach religijnych. Wówczas jeszcze nikt nie rozróżniał zapachów ze względu na płeć. Wytwarzanie esencji zapachowych było ściśle związane z wiedzą medyczną. Duże znaczenie dla historii perfum miało wykorzystywanie zapachów jako afrodyzjaków przez egipską królową, Kleopatrę. Używanie aromatycznych olejków przypisuje się ponadto Afrodycie, greckiej bogini miłości. Perfumy na skalę przemysłową są produkowane dopiero od początków XX wieku. Przyczynił się do tego rozwój chemii i uzyskiwanie substancji zapachowych w wyniku syntezy chemicznej. Początkowo powstawały zapachy przeznaczone głównie dla kobiet. To wtedy powstały znane do dziś perfumy Chanel. Dopiero w drugiej połowie XX zaczął rozwijać się rynek zapachów dla mężczyzn.

Czym są nuty zapachowe w perfumach?

Kompozycje zapachowe stanowią swoistą piramidę zapachu, określaną jako piramida olfaktoryczna. Każda z nut, która buduje ową piramidę, uwalnia zapach w różnym czasie. Wyróżniamy:
-nuty bazy, stanowiące podstawę i utrzymujące się na skórze najdłużej,
-nuty serca, stanowiące serce zapachu i określające rodzinę zapachową,
-nuty głowy, będące najbardziej ulotnymi nutami.

Ciekawe zapachy dla niej i dla niego

Warto dopasować nuty zapachowe dla kobiet i mężczyzn. Badania przeprowadzone przez niezależny instytut naukowy Monell Chemical Senses Center wyraźnie wskazują, że perfumy przekładają się na ogólną atrakcyjność, są silnym afrodyzjakiem. Na znaczenie zapachów w sztuce uwodzenia wskazuje także profesor Zbigniew Lew-Starowicz. Zapach istotny jest przy poznaniu i stanowi ożywienie dla damsko-męskich relacji dla par w związku.

Zapach piżma

Najbardziej uwodzicielską i zmysłową nutą zapachową jest piżmo. Było ono znane już w dawnych czasach, stało się ulubionym aromatem francuskiej królowej, Marii Antoniny. Wówczas uzyskiwano je z gruczołów piżmowca syberyjskiego, który wytwarzał niezwykłą woń w celu zwabienia płci przeciwnej. Najcenniejsze było piżmo samicy, tzw. piżmo czarne. Współcześnie wykorzystuje się piżma syntetyczne, ale właściwości zapachu pozostają niezmienne.

Perfumy z nutą piżma

Piżmo stanowi składnik zapachów orientalnych i znajduje się w bazie wielu perfum. Kompozycje zapachowe na bazie piżma są intensywne, rozgrzewające i zmysłowe. Stosowane są przez znane marki perfumeryjne, na przykład Calvin Klein z zapachem mającym wprowadzić w stan euforii Euphoria, czy Armani z zapachem Because It’s You w harmonijnej parze z wersją męską Armani Emporio Stronger With You. Piżmo utrzymuje się na skórze długo i jego zapach wyczuwalny pojedynczo. Odpowiada za trwałość kompozycji zapachowych. Warto wybierać perfumy na bazie piżma, gdyż dzięki niemu Twój ulubiony zapach utrzyma się na skórze przez wiele godzin i Twój partner lub partnerka będzie mógł się nim rozkoszować bez przerwy. Trwałość zapachu jest istotna w perfumach dla niej i dla niego, a jeśli do tego dochodzą właściwości uwodzicielskie, to czego chcieć więcej!

fanglement

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać doskonałą biżuterię z naturalnych minerałów ze sklepu internetowego?
|
Jak wybrać doskonałą biżuterię z naturalnych minerałów ze sklepu internetowego?
Poznaj sekrety wyboru idealnej biżuterii z naturalnych minerałów na Vezzi.pl. Zanurz się w świecie kamieni szlachetnych i naucz się tworzyć niepowtarzalne kombinacje, podkreślające Twój styl i osobowość.
Jak efektywnie korzystać z maszynki rotacyjnej podczas tatuowania na bliznach i miejsca, które mniej bolą podczas tatuowania?
|
Jak efektywnie korzystać z maszynki rotacyjnej podczas tatuowania na bliznach i miejsca, które mniej bolą podczas tatuowania?
Poznaj tajniki efektywnego tatuowania na bliznach za pomocą maszynki rotacyjnej. Odkryj miejsca na ciele, które są mniej bolesne podczas tatuowania. Czytaj teraz.
Jak wybrać idealną sukienkę wieczorową zgodnie z typem sylwetki?
|
Jak wybrać idealną sukienkę wieczorową zgodnie z typem sylwetki?
Zrozum, jak dobrze dobrać sukienkę wieczorową do swojej sylwetki i zawsze wyglądać niesamowicie. Znajdź idealny krój i styl dla siebie, ciesz się komfortem i urokiem.